2D Point click macera oyunları

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

lewaq

Destekçi Üye
Destekçi Üye
Merhaba, birden çok başlık açmak istemediğim için genel bir başlık altında toplamak istediğim birkaç oyun var. Bunlar biraz eski kalabilir günümüze göre ama oldukça başarılı ve kendi alanlarında ses getirmiş yapımlardır.

Harvester games'in geliştirdiği psikolojik korku gerilim serisi var. 4 oyun da birbirinden farklı konu ve karakterler içeriyor. (Bildiğim kadarıyla çok da emin değilim tüm oyunları tek kişi yapmış.) Oyunlarına gelirsek çıkış tarihlerine göre:
-The Cat Lady 2013
-Downfall 2016
-Lorelai 2019 (Lorelai'ın resmi türkçe çevirisi var. Oyun içerisine eklenmiş.)
-Burnhouse Lane 2022.
Bu oyunlardan son çıkan hariç hepsini oynadım yıllar evvel. Müzikleriyle atmosferiyle kaçırılmaması gerekiyor.

Wadjet Eye Games' in birçok başarılı yapımı var. Bunlardan biri Blackwell serisi. Toplamda 5 oyun. Birbiriyle bağlantılı.
-The Blackwell Legacy 2006
-Blackwell Unbound 2007
-The Blackwell Convergence 2009
-The Blackwell Deception 2011
-The Blackwell Epiphany 2014

Unavowed ve The Excavation of Hob's Barrow oyunları ise bu firmanın diğer çok sevilmiş yapımlarından. Yapımcının steam sayfasından burada bahsetmediğim diğer yapımlarına da göz atabilirsiniz.

Aslında bahsedilecek daha çok point clik oyunları var. Broken Sword serisi, Black Mirror serisi gibi kültleşen yapımlar. (Bunların türkçe yaması vardı diye hatırlıyorum ama yanılıyor olabilirim.)

Burada bahsettiğim oyunlardan bir iki tanesi çevrilse bile bu türü sevenleri çok memnun edeceğinden eminim. Bu sitede Kathy Rain gibi güzel bir dedektiflik oyunun çevirisiyle karşılaşmak da bu türe karşı olan umudumu yeşertti açıkçası. Çünkü giderek unutulan bir tür. Çevrilsin ya da çevrilmesin umarım bu tarz oyunları sevenlere hiç türle karşılaşmamış ya da yeni başlayacaklara iyi bir tavsiye olmuştur.

***Not: Blackwell serisinin türkçe yamasını google üzerinden aratınca bir sitede çıkıyor ama o siteyi biraz araştırdım ve kimsenin güvenmediğini öğrendim. Virüslü olduğunu iddia eden de vardı.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:

Son mesajlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri