Microsoft yapay zekâ

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

mte2110

Çaylak
Çoğu oyun sever olarak karşı karşıya olduğumuz bir sorun var; birçok oyun, ne yazık ki Türkçe dil desteğine sahip değil. Oyun şirketleri genellikle birden fazla dil desteği için yeterli bütçeyi ayırmıyor. Bu durum benim ve binlerce Türk oyuncu için sorun yaratıyor. Önerimiz, Microsoft'un geliştirme aşamasında olan yapay zeka teknolojisini kullanarak game pass oyunlarına metin altyazı çevirme özelliği eklemesidir. Bu, eski ve yeni oyunları seçtiğimiz dili kullanarak oynama özgürlüğünü bizlere tanıyacaktır.
Bunun yokluğu, dünya genelinde yüzbinlerce oyuncuyu etkileyen bir durum. Sadece Türkiye'de bile, video oyunlarına harcanan zamanın yıllık %30 artış gösterdiği bir dönemde, siz de bu büyüme eğiliminin bir parçası olan Türkçe dil desteği talebimizi desteklemelisiniz.
Türk oyun cemaati olarak, Microsoft'a yüksek sesle ve net bir şekilde söylüyoruz; yeni ve eski oyunlarımızı gerçekten anlamak, onları sevdiğimiz dilde oynama özgürlüğünü istiyoruz. İmza toplayarak siz de bu başvuruyu destekleyebilir, birlikte bunu başarabiliriz. Microsoft'a, Yapay Zekadan Farklı Dillerde Oyun Altyazısı İçin Destek Talep Ediyoruz

Lütfen destek olalım arkadaşlar

lazenes

Yönetici
Yönetici
Destekçi Üye
O işler Keşke Düşündüğünüz Kadar Kolay olsa Günümüz yapay zeka teknolojisi ile Oyun İçi Sesi Çeviren Bir kaç Uygulama Duymuştum Fakat Sesten Çeviri Yaptığı İçin Text Kadar Randıman Alınamadığı bu yüzden de Çoğunun askıya alındıklarını duydum Microsoft dan bunu Yapmasını istemek de bir çok Yayımcı Kuruluşlar arası anlaşmazlıklara sebep olacaktır ki bazı yapımcılar Türkçe Çeviriyi duyunca Deliriyor desek yeridir birkaç firma İhtarı Sonucu Sitemizden Türkçe Yama Kaldırmış lığımız bile var Bazı Oyun Yapımcılar Türk Oyuncular Pek de Sevmiyor diye bilirim

mte2110

Çaylak
O işler Keşke Düşündüğünüz Kadar Kolay olsa Günümüz yapay zeka teknolojisi ile Oyun İçi Sesi Çeviren Bir kaç Uygulama Duymuştum Fakat Sesten Çeviri Yaptığı İçin Text Kadar Randıman Alınamadığı bu yüzden de Çoğunun askıya alındıklarını duydum Microsoft dan bunu Yapmasını istemek de bir çok Yayımcı Kuruluşlar arası anlaşmazlıklara sebep olacaktır ki bazı yapımcılar Türkçe Çeviriyi duyunca Deliriyor desek yeridir birkaç firma İhtarı Sonucu Sitemizden Türkçe Yama Kaldırmış lığımız bile var Bazı Oyun Yapımcılar Türk Oyuncular Pek de Sevmiyor diye bilirim
Bence bana göre demeliyiz sesimizi duyurmalıyız fikir çok güzel bir fikir zaten Microsoft hali hazırda azula diye bir yapay zeka var bunu oyunlar da metinleri alt yazıları çevirme yapması bir tek Türkçe değil birden fazla dil çevirme yapması ve oyun dünyası da bir yenilik olması bence birçok oyuncu dikkat cekicek diye düşünüyorum

Son mesajlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri