Dragon's Dogma II Duyuruldu

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Selfettin

Moderatör
84d28cbe-3007-4ef7-8bde-8ea78c57f9b6.jpg


Dragon's Dogma yönetmeni Hideaki Itsuno, ev sahipliği yaptığı 10 Years of Dragon's Dogma canlı yayın etkinliği esnasında Dragon's Dogma II'nin şu anda geliştirildiğini duyurdu. 2. oyun Capcom'un RE ENGINE motoru kullanılarak geliştiriliyor. Hangi platformlara geleceği ve çıkış tarihi açıklanmadı.

Dragon's Dogma yönetmeni Hideaki Itsuno, nihayet Dragon's Dogma II'nin artık geliştirildiğini duyurdu. Merakla beklenen açıklama, Dragon's Dogma'nın geçmişine göz atıldığı canlı yayın etkinliği sırasında geldi. Beklenen devam oyunu için yeni bir logo da yayınlandı.

Itsuno, Dragon's Dogma oyununa giriş atmadan önce birçok oyun geliştirdi. 1990'lı yıllarda Capcom'da Street Fighter dövüş oyunuyla yola koyulan Itsuno, arcade ve aksiyon oyunları üzerinden uzun yıllar tutkuyla çalıştı. 2000 yılına gelindiğinde Itsuno, Capcom'un arcade bölümü için birden fazla oyun yayınladı ve sonunda rol yapma oyunu Dragon's Dogma için ilk konsept çalışmalarına başladı. Ancak Itsuno'ya bu süreçte Devil May Cry 2, Devil May Cry 3 ve Devil May Cry 4'ün geliştirilmesi görevi verildi. Dragon's Dogma bu süre zarfında sadece konsept olarak kaldı.

Devil May Cry oyunlarının yapımını tamamladıktan sonra Itsuno, sonunda tutku projesine geri döndü. Savaşa farklı yaklaşımı ve düşman çeşitliliği sayesinde Dragon's Dogma diğer oyunlardan ayrıldı ve öne çıktı.

Itsuno, Dragon's Dogma II'yi sürpriz bir şekilde duyurmasıyla beraber hayranlara seride neler olacağına dair ilk bakış sundu. İkinci oyun üzerinde Itsuno ve eski Dragon's Dogma çalışanları Daigo Ikeno ve Kenichi Suzuki yer alıyor. Oyun hakkında gelecekte daha fazla detayın yayınlanacağı belirtiliyor.

Duyuru fragmanı
 

Son mesajlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri
Üst